Chiang Rai – Biała Świątynia

Z naszego ukochanego Chiang Mai postanowiliśmy pojechać jeszcze dalej na północ Tajlandii czyli do Chiang Rai.

Najlepiej jest przemieścić się tu autobusem, my wybraliśmy Green Bus który jedzie ok. 3 godzin piękną i górzystą trasą.

Spodziewaliśmy się podobnego miasta do Chiang Mai, jednak już po wyjściu z autobusu poczuliśmy że „to nie to”. Spędziliśmy sporo czasu na znalezienie odpowiedniego noclegu i następnie wyruszyliśmy na obczajkę miasta.

Jest tu oczywiście nocny targ, ale również wizytówka miasta – wieża zegarowa (Clock Tower) która w internecie opisywana była jako bardzo ciekawe zjawisko. Mianowicie wieczorem, o godzinie 19, 20 oraz 21 oprócz wybicia godzin, wieża ożywa. Latarnie wokoło gasną, a ona sama mieni się różnymi kolorami i wydobywa się z niej muzyka i śpiewy. Cóż…przy tak nudnym mieście wieża ta faktycznie to wielkie WOW. Troszkę nie zrozumieliśmy zachwytu ludzi ale co kto lubi  ;)

IMG_9497

oczywiście nasze nogi od razu zwróciły się w stronę jedzenia które na całe szczęście jest tu bardzo dobre i jak zwykle jest spory wybór.

IMG_9287

Wybraliśmy się też zobaczyć White Temple (Wat Rong Khun) czyli Białą Świątynię. Polecamy lokalny transport który jak u nas może okazać się pełen przygód :) koszt transportu w jedną stronę za jedną osobę to 40B. Autobus odjeżdża ze stacji autobusowej z platformy nr. 8.

IMG_9410

White Temple to niesamowita świątynia stworzona przez Chalermchai Kositpipata. Nie ma ona nic wspólnego z innymi obiektami świętymi w Tajlandii, i przypomina trochę zamek z krainy lodu.

IMG_9492

Niestety przez niedawne trzęsienie ziemi, świątynie mogliśmy podziwiać tylko z zewnątrz alei tak zrobiła na nas świetne wrażenie. Całość jest oczywiście koloru białego która symbolizuje czystość Buddy, a ściany i monumenty są pokryte fragmentami szkła które przepięknie mienią się w słońcu.

Ciekawym budynkiem przy świątyni jest to cudo, ktoś zgadnie co to?

IMG_9485

Dla turystów dostępna jest również część wystawowa gdzie można podziwiać inne niesamowite prace artysty (niestety jest tam zakaz fotografowania).

Wstęp do świątyni jest darmowy.

5 myśli w temacie “Chiang Rai – Biała Świątynia

  1. Natalia, zamorduję Cię za zdjęcia robaków. Bleeeeee! Za to świątynia przepiękna, ale strasznie mroczna, czego bym się po niej nie spodziewała (może ze względu na kolor).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s