Kurs gotowania

Od pierwszych potraw jakie spróbowaliśmy w Azji, wiedzieliśmy że musimy się nauczyć jak je gotować..

Oczywiście nie jesteśmy w stanie przyswoić wszystkich przepisów tajskiej kuchni w jeden dzień, ale za to w tak krótkim czasie możemy nauczyć się przynajmniej pięciu potraw.

W Chiang Mai znajduje się mnóstwo szkół gotowania, my jednak wybraliśmy stricte wegetariańską, która dodatkowo oddaje część swojego przychodu Elephant Nature Park. Restauracja nazywa się Taste From Heaven i bardzo ją polecamy nie tylko do nauki gotowania,  ale również do stołowania się.

WP_20141010_09_02_10_Pro

Niewątpliwym plusem tego kursu było to, że byliśmy tam sami z szefem kuchni i jego pomocnicą. Całość trwała około 2 godzin, ale czas jest zależny od stopnia trudności potraw.

Po tym jak przygotowaliśmy wybrane przez nas potrawy, mogliśmy je zjeść i zachwycać się jak nam to super wyszło :) dostaliśmy też książkę kucharską z dokładnym opisem jak dane potrawy przygotować już w domu.

Zresztą pozachwycajcie się z nami:

Taste From Heaven: http://www.taste-from-heaven.com

6 myśli w temacie “Kurs gotowania

  1. mam nadzieję że Paweł znów nie musiał cytować Roosa z Friendsów ;D wygląda pysznie :) aż sam musiałem zjeść, ale nie będę pisał co bo mogło by wam się nie spodobać :P

  2. Wygląda pysznie! Ja też jem, pisząc to :p i też sama zrobiłam ;) super, że sami mogliście wybrać potrawy, któe ugotujecie. Czy łatwo będzie Wam to odtworzyć w PL, czy będziecie potrzebowali egzotycznych składników?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s