W odwiedzinach u kuzynów

Jakże moglibyśmy pominąć to miejsce? Już przebieramy nogami by spotkać się z daleką rodziną!

Jesteśmy na trzeciej co do wielkości wyspie na świecie, która jest dwukrotnie większa od Polski. Lasy równikowe porastają to miejsce, a można tam spotkać takie zwierzątka jak słonia karłowatego, nosacze i oczywiście orangutany! Witamy na Borneo!

Wyspa podzielona jest między trzema krajami: Malezją, Indonezją a niewielkim, niepodległym państwem – Brunei. Malezyjska część podzielona jest na dwa stany: Sarawak i Sabah, a my znajdujemy się w Kuching czyli stolicy Sabah. Miejscowość jest dobrym punktem wypadowym do atrakcji które wybraliśmy sobie na następne kilka dni.

Dostać się na Borneo można najłatwiej drogą powietrzną z Kuala Lumpur, a latają tam nie inne linie lotnicze jak m.in. Malaysia Airlines!

WP_20140903_06_03_30_Pro_zmien rozmiary

Trzeba być twardym a nie mientkim jak się to mówi!

7 myśli w temacie “W odwiedzinach u kuzynów

  1. Aaaaa jak fajnie! Poproszę o dużo zdjęć kuzynów! Co do Brunei, to kiedyś chciałam tam mieszkać po tym, jak przeczytałam, że sułtan Brunei funduje wszystkim edukację gdziekolwiek w świecie (a ja chciałam studiować w Stanach). Trzeba jednak być obywatelem i w ogóle podejrzewam, że trzeba się tam urodzić. Ja właśnie nieśmiało zaczynam planować jakiś zimowy wyjazd, bo mnie zainspirowaliście (już się wiercę i na razie miło sobie poczytać i pomarzyć), ale trzeba będzie najpierw poczekać na plan zajęć Dana. Dawajcie jakieś zdjęcia tak w ogóle! P.S. Cieszę się, że wspieracie Malaysia Airlines, bo są chyba na skraju bankructwa i, z tego co wiem, rozważali nawet zmianę nazwy żeby się ludziom źle nie kojarzyło ;)

  2. Borneo – tam gdzie pieprz rośnie… naprawdę! Jacek Pałkiewicz, który Borneo odwiedził dwa razy, opisywał wyspę jako „jeden z najdzikszych skrawków globu, gdzie dominuje zabójczy klimat, bezmiar dżungli, niebezpieczne zwierzęta, trudno dostępny łańcuch górski i zdradliwe rzeki, a zmorą są niezliczone choroby tropikalne i kilkadziesiąt gatunków jadowitych węży, insektów oraz pijawek”. Wszystko to prawda! Borneo jest miejscem magicznym!

    O Boże – uważajcie na siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s