Targ Amuletów

Niedaleko Wielkiego Pałacu jest niepozorna uliczka, na pierwszy rzut oka wygląda jak wiele innych. Ale na niej odbywa się codzienny targ amuletów (Tha Phra Chan Market). Przewija się tam mnóstwo Tajów w poszukiwaniu idealnego dla siebie amuletu który ma przynieść im szczęście. Wybór jest olbrzymi, a stragany rozłożone są na całej długości drogi. Za murem przy stoiskach, znajduje się mała świątynia buddyjska dlatego znów czuć delikatny zapach kadzideł. Targ nie przypomina tych które mieliśmy okazję zobaczyć wcześniej. Jest tu o wiele ciszej, nie ma nagabywania ani krzyczenia. Spokojnie można przystanąć i pooglądać amulety które sprzedawca ma do zaoferowania. Tajowie przychodzą tam ze szkłem powiększającym i oglądają z zaciekawieniem wybrany przez siebie medalik czy figurkę. Nie wiem czego szukają, ale widać że jest to bardzo przemyślany przez nich zakup :)

IMG_0956

Amulety zawieszone na szyjach Tajów można łatwo i często dostrzec, niektórzy dumnie je pokazują, ale inni z kolei ukrywają gdzieś pod ubraniem. Np. Na tajskim boksie niedaleko nas siedział Pan który miał niemal łańcuch z Castoramy na szyi a na nich zawieszone różne wielkie medaliony :-)

Generalnie fajne miejsce na spacer, pod koniec uliczki są też sklepy z ziołami i różnymi lekarstwami – może się zaopatrzymy jak będziemy wracać ;-) jakieś zamówienia?

Jedna myśl w temacie “Targ Amuletów

  1. Siedzimy z Joanną w pracy oglądamy zdjęcia i coraz bardziej zazdrościmy:((((
    Z niecierpliwością czekamy na nowe wpisy i zdjęcia.
    Pozdrawiam serdecznie:)))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s